Ubytovanie Lopušná dolina

Ubytovanie podľa vášho gusta

Prvá myšlienka využitia neporušenej prírody s čistou klímou siaha až do 50- tych rokov minulého storočia, vzniknutím prvého detského rekreačného stanového tábora Tatry, údajne jedného z najlepších na Slovensku.

Vysoký záujem o detské tábory si vyžiadal ďalší krok. Rozšíriť tábor o ďalšie služby, a tak v priebehu ďalších rokov pribudla budova s kultúrnymi a ubytovacími miestnosťami, kuchyňou a jedálňou a stany boli nahradené chatami.

Miesto slúžilo na rekreáciu detí a zamestnancov chemických podnikov Čiech a Slovenska. V roku 1 968 boli postavené prvé lyžiarske vleky, ktoré podčiarkli význam celej doliny a vytvorili brand regiónu, spojený s lyžovaním a cykloturistikou.

Zlaté hotelové časy vystriedali časy úpadku, znovuzrodenia a novej nádeje. Hotelová časť resortu prešla kompletnou rekonštrukciou, ktorá premenila pôvodné ubytovanie na komfortné izby pre dvojice a rodiny s deťmi a na mieste starých chát vyrástlo 9 novopostavených horských chát s vlastným ohniskom a sedením.

Neodmysliteľnou súčasťou resortu je od jeho počiatku šport, a preto Multifunkčné športové ihrisko a Športklub výborne dopĺňajú celú myšlienku strediska – užiť si krásnu prírodu a využiť možnosti, ktoré ponúka okolie počas celého roka.

Cestovanie otvorí vaše srdce, rozšíri vašu myseľ a naplní váš život príbehmi, ktoré môžete rozprávať.

Lopušná dolina pri Svite sa nachádza na úpätí Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry. Ako súčasť tatranského regiónu, spolu ponúka približne 600 km značkovaných turistických a cyklistických trás. Na svoje si prídu aj lovci krásnych výhľadov na Vysoké Tatry, pretože práve z Lopušnej doliny dôjdete na najvyšší vrch Kozích chrbtov – tzv. Kozí kameň, ktorý patrí medzi najkrajšie výhľadové miesta na Slovensku. Okrem Vysokých Tatier vidíte aj na neďaleký Poprad v Popradskej kotline a Levočské vrchy za kotlinou.

Náš Resort sa nachádza priamo uprostred Lopušnej doliny- v lese, kde od jari do jesene vládne zeleň lopúchov, vôňa drevín a ihličia a hlavne klíma klimatických kúpeľov- zdravý, čistý a vlhký vzduch a aj v najteplejšom lete nočná teplota nepresahuje 20°C, čo podporuje zdravý a príjemný spánok.

Svojou polohou a podmienkami je Resort Lopušná dolina predurčený na relax a oddych po celý rok. V lete, na jar a na jeseň využitie okolitej prírody na prechádzky, turistiku a cyklistiku. V zime využitie lyžiarskeho strediska pri hoteli, kde nájdete svahy pre začiatočníkov aj pokročilých, požičovňu a servis lyží, lyžiarsku školu a bufet na občerstvenie sa.

Požičiame vám elektrobicykle
Veľký areál
Priestor pre detičky
Športové vyžitie

Hodnotenie od našich hostí


Darujte pobyt

darujte cestu k oddychu a zážitkom svojím blízkym či kamarátom