História resortu

Prvá myšlienka využitia neporušenej prírody s čistou klímou siaha až do 50- tych rokov minulého storočia, vzniknutím prvého detského rekreačného stanového tábora Tatry, údajne jedného z najlepších na Slovensku.

Vysoký záujem o detské tábory si vyžiadal ďalší krok. Rozšíriť tábor o ďalšie služby, a tak v priebehu ďalších rokov pribudla budova s kultúrnymi a ubytovacími miestnosťami, kuchyňou a jedálňou a stany boli nahradené chatami.

Miesto slúžilo na rekreáciu detí a zamestnancov chemických podnikov Čiech a Slovenska. V roku 1 968 boli postavené prvé lyžiarske vleky, ktoré podčiarkli význam celej doliny a vytvorili brand regiónu, spojený s lyžovaním a cykloturistikou.

Zlaté hotelové časy vystriedali časy úpadku, znovuzrodenia a novej nádeje. Hotelová časť resortu prešla kompletnou rekonštrukciou, ktorá premenila pôvodné ubytovanie na komfortné izby pre dvojice a rodiny s deťmi a na mieste starých chát vyrástlo 9 novopostavených horských chát s vlastným ohniskom a sedením.

Neodmysliteľnou súčasťou resortu je od jeho počiatku šport, a preto Multifunkčné športové ihrisko a Športklub výborne dopĺňajú celú myšlienku strediska – užiť si krásnu prírodu a využiť možnosti, ktoré ponúka okolie počas celého roka.

Vážení hostia, z dôvodu nariadenia vlády SR z 12.10.2020 kvôli nepriaznivej situácii s COVID-19, bude náš Resort do 20.12.2020 zatvorený.
O opätovnom otvorení Resortu vás budeme informovať. Za vašu priazeň a pochopenie veľmi pekne ďakujeme.
V prípade otázok nás prosím neváhajte kontaktovať na mailovej adrese: fabkova.v@lopusnaresort.sk
Tím Resortu Lopušná dolina