História resortu

Prvá myšlienka využitia neporušenej prírody s čistou klímou siaha až do 50- tych rokov minulého storočia, vzniknutím prvého detského rekreačného stanového tábora Tatry, údajne jedného z najlepších na Slovensku.

Vysoký záujem o detské tábory si vyžiadal ďalší krok. Rozšíriť tábor o ďalšie služby, a tak v priebehu ďalších rokov pribudla budova s kultúrnymi a ubytovacími miestnosťami, kuchyňou a jedálňou a stany boli nahradené chatami.

Miesto slúžilo na rekreáciu detí a zamestnancov chemických podnikov Čiech a Slovenska. V roku 1 968 boli postavené prvé lyžiarske vleky, ktoré podčiarkli význam celej doliny a vytvorili brand regiónu, spojený s lyžovaním a cykloturistikou.

Zlaté hotelové časy vystriedali časy úpadku, znovuzrodenia a novej nádeje. Hotelová časť resortu prešla kompletnou rekonštrukciou, ktorá premenila pôvodné ubytovanie na komfortné izby pre dvojice a rodiny s deťmi a na mieste starých chát vyrástlo 9 novopostavených horských chát s vlastným ohniskom a sedením.

Neodmysliteľnou súčasťou resortu je od jeho počiatku šport, a preto Multifunkčné športové ihrisko a Športklub výborne dopĺňajú celú myšlienku strediska – užiť si krásnu prírodu a využiť možnosti, ktoré ponúka okolie počas celého roka.


Pre akékoľvek informácie prosím kontaktujte prevádzku Resortu: sedlakova.m@lopusnaresort.sk